top of page

Čo je to Fitbox?

Fitbox je aeróbne zábavné cvičenie, vhodné pre mužov aj ženy rôznych vekových kategórii. Prekvapivo rýchlo si zlepšíte kondičku a ženy ho môžu zaradiť aj namiesto posilňovacieho tréningu, pretože skvelo formuje postavu. Počas tréningu sa naučíte základy z boxerskej techniky a pri tom účinne spaľujete tuk.

Ako vyzerá hodina Fitboxu?

Cvičenie trvá približne od 50 minút  do jednej hodiny. Za jedno cvičenie dokážete spáliť až 3140 Kj, avšak to závisí na tom, ako intenzívne budete cviky vykonávať. Cvičí sa s doprovom hudby, o čo je cvičenie zábavnejšie. Ako pomôcky sa využívajú totemy, ktoré slúžia na boxovanie a kopanie. Na rukách máte  klasické boxérske rukavice alebo špeciálne určené pre FitBox. Rukavice si môžete priniesť vlastné, ale vo väčšine fitnescentier sa dajú požičať, rovnako však poslúži aj obyčajná bandáž.

 

Pred cvičením vypite dostatok tekutín a pokojne aj iontový nápoj. Tesne pred cvičením si treba rozohriať telo a dôležitý je aj kvalitný strečing, aby ste neprišli k úrazu. Ako oblečenie pokojne  zvoľte staré tepláky a tričko, avšak obuv by mala byť kvalitná a hlavne pohodlná, keďže väčšinu času „preskáčete“.

Výhody Fitboxu

Po náročnom dni dokáže odbúrať stres a cítite sa po ňom silnejšie a sebavedomejšie. V pomerne krátkom čase precvičíte všetky svalové skupiny a tvarujete ním problémové partie ako bruško a zadok.

Výhodou oproti iným bojovým cvičeniam je to, že ide o bezkontaktný šport a teda dámy sa nemusia báť nechcených modrín. Ďalšou výhodou je, že cvičenie je určené takmer pre každého, dokonca aj pre deti, ktoré sa pri hodine fitboxu skvelo zabavia. Keďže ide o vysoko intenzívne cvičenie, ktoré môže byť náročné pre kĺby, neodporúča sa ľuďom s vysokou nadváhou.

Sympatické na cvičení FitBox je, že ako jedno z mála skupinových cvičení, ho bez ostychu navštevujú aj muži. A ešte aby sme nezabudli, zoberte si uterák a veľa vody, lebo pri tomto cvičení sa skutočne zapotíte...

bottom of page